Zdroj: http://www.luxfery.net/2015_www/index.php?a=news/zst-pardubice_1  •  Vydáno: 11.10.2022 15:05  •  Autor: LUXFERY.net

ŽST Pardubice historická budova SIRIUS - realizujeme sklobetonové konstrukce v rámci rekonstrukce

ŽST Pardubice historická budova SIRIUS - realizujeme sklobetonové konstrukce v rámci rekonstrukce Nákladná modernizace železniční stanice v Pardubicích má za sebou druhý rok v kterém započala především rekonstrukce historické výškové budovy SIRIUS. Je nám potěšením, že LUXFERY.net se staly exluzivním dodavatelem sklobetonových konstrukcí z luxfer pro GD - sdružení firem Chládek & Tintěra Pardubice a Eurovia - na tento velice prestižní a sledovaný projekt. Nádražní budova je nemovitou kulturní památkou již od doby své výstavby a rekonstrukce tak je prováděna citlivě a s péčí, kterou si takto významná stavba zaslouží. Obálka budovy se tak dočká kompletní obnovy – tedy nových oken a dveří, střech a fasády včetně původního keramického obkladu, sklobetonových výplní a to vše za přísného dohledu památkářů. Interiéry budou v co největší míře uvedeny do původního stavu, ale za splnění požadavků kladených na budoucí využití....

Nákladná modernizace železniční stanice v Pardubicích má za sebou druhý rok v kterém započala především rekonstrukce historické výškové budovy SIRIUS. Je nám potěšením, že LUXFERY.net se staly exluzivním dodavatelem sklobetonových konstrukcí z luxfer pro GD - sdružení firem Chládek & Tintěra Pardubice a Eurovia - na tento velice prestižní a sledovaný projekt.

Nádražní budova je nemovitou kulturní památkou již od doby své výstavby a rekonstrukce tak je prováděna citlivě a s péčí, kterou si takto významná stavba zaslouží. Obálka budovy se tak dočká kompletní obnovy – tedy nových oken a dveří, střech a fasády včetně původního keramického obkladu, sklobetonových výplní a to vše za přísného dohledu památkářů. Interiéry budou v co největší míře uvedeny do původního stavu, ale za splnění požadavků kladených na budoucí využití.

V letošním roce již proběhly dodávky nových fasádních konstrukcí ze skleněných tvárnic ze strany nástupišť  V těchto případech se jednalo o standardní skloetonové konstrukce s maximálním zaměřením na co největší podobnost nových konstrukcí k původním historickým výplním.

    

V další části jsme realizovali interiérové konstrukce speciálního charakteru. Jednalo se zejména o protipožární konstrukce z luxfer s vysokou požární odolností EI60. Tyto konstrukce jsou realizovány na jednotlivých podlažích s tím, že jsou připraveny pro instalaci speciálních protipožárních dveří.

     

 V zatím poslední etapě pak proběhly instalace standardních sklobetonvých konstrukcí z luxfer v dalších fasádních částech jako např. výplní na původní restaurací či výplní na straně dvora a parkoviště.

    

O dalších etapách, především pak realizaci konstrukcí z historických replik skleněných vtárnic Vás budeme informovat v dalších článcích.