LUXFERY stavba

LUXFERY konstrukce

LUXFERY Informace

SPECIALIZUJEME se

Vyhledávání

DALŠÍ Činnosti ...

Kategorie: NEWS

LUXFERY.net dodavatelem sklobetonové fasády Kongresového centra BVV

LUXFERY.net dodavatelem sklobetonové fasády Kongresového centra BVVV rámci proběhlého výběrového řízení se LUXFERY.net staly subdovatelem sklobetonových fasádních konstrukcí na objekt Kongresového centra BVV , který je součástí unikátního výstavního komplexu města Brna. Areá BVV je jeden z nejucelenějších souborů české moderní architektury. Budova Kongresového centra ( dříve Dům techniky) vznikla po několika studiích a návrzích až v závěru 80. let 20. století podle návrhu architekta Petra Uhlíře. Jedná se o čtyřpodlažní atriovou stavbu s předsazenou ocelovou konstrukcí .....

V rámci proběhlého výběrového řízení se LUXFERY.net staly subdovatelem sklobetonových fasádních konstrukcí na objekt Kongresového centra BVV , který je součástí unikátního výstavního komplexu města Brna. Areá BVV je  jeden z nejucelenějších souborů české moderní architektury. 

Budova Kongresového centra ( dříve Dům techniky) vznikla po několika studiích a návrzích až v závěru 80. let 20. století podle návrhu architekta Petra Uhlíře. Jedná se o čtyřpodlažní atriovou stavbu s předsazenou ocelovou konstrukcí a třívrstvým pláštěm složeným ze sklobetonových tvárnic v ocelových rámech, dále odvětrané vzduchové vrstvy a zdiva z lehčeného betonu o tloušťce 3 cm. Areál Brněnských veletrhů a výstav je, jako soubor budov a části ploch, kulturní památkou ve smyslu zákona č. 20/1987 Sb., o státní památkové péči. 

Novou fasádu, která je předmětem dodávky LUXFERY.net, tvoří ocelový skelet se sklobetonovými stěnami s nápadnými luxferami v prakticky totožném rozmístění jako u původního řešení. Je také zachován , na základě požadavku odboru památkové ochrany , rozměr a dekor skleněných tvárnic. Rozsahem realizace se jedná o jeden z největších projektů za posledních 15 let v oblasti sklobetonových konstrukcí s výměrou více jak 1700 m2 fasádních prvků.

print Formát pro tisk

GSM 606 658 030

NAŠE SLUŽBY

KONTAKTY


www.luxfery.net

_____________________________________________

AKTUÁLNÍ REALIZACE

MEDIA a VÝSTAVY